Комплекс загартувальних процедур для дітей віком 1 – 3 роки

/Files/images/zakalivanie-rebenka-letom.jpg

Повітряні ванни проводять під час гігієнічної ранкової гімнастики при температурі повітря 20 – 220. Перші процедури діти приймають у трусах, майках, шкарпетках і капцях. Через 2 – 3 тижні можна виконувати процедуру без шкарпеток, а через 2 тижні лише в трусах. Тривалість початкових повітряних ванн до 5 хв., а кінцевих до 30 – 40 хв.
Денний сон влітку бажано проводити на дворі при температурі повітря не вище 300. Прогулянки здійснюють двічі на день при температурі повітря не вищою за +300.

Загартовування водою

Для загартовування дітей віком від 1 до 3 років рекомендується застосовувати такі водні процедури: умивання, вологе обтирання, ванни для ніг. Обличчя, руки, шию миють водою, температура якої 22- 170. Загальні вологі обтирання проводять після ранкової гігієнічної гімнастики температура води має становити: початкова - 330, кінцева – 250.
Ванни для ніг діти можуть починати приймати з 1,5 – 2 роки при початковій температурі води влітку – 33 – 3500. Поступово раз на тиждень знижувати температуру води на один градус доводячи її до 24 – 220, тривалість 20 – 30 секунд.
Загартовування сонячним промінням. Перебувати під променями сонця дітям можна від 3 – 5 до 20 – 15 хв. двічі на день. Після цього вони приймають світло-повітряну ванну такої самої тривалості. Потім дитину обливають водою, температура якої 34 – 350С (температуру води поступово знижують до 26 – 230С).

Комплекс загартувальних процедур для дітей дошкільного віку (від 3 до 6 – 7 років)

Повітряні ванни діти дошкільного віку приймають під час ранкової гімнастики або спортивних ігор при температурі не нижчій від 200С. Тривалість першої повітряної ванни – 5 – 5хв., потім поступово її збільшують до 90хв. Істотно зміцнюється здоров'я дітей унаслідок щоденного перебування їх на свіжому повітрі: улітку – при температурі не вищій за 300с, протягом 5 – 6 годин. Денний сон бажано проводити на свіжому повітрі при температурі не вищій за 300С, а взимку – не нижчій від мінус 10 – 150С.
Тривалість 1-3 років повітряних ванн – 5 – 7 хв., 4 – 6 років – 10 – 12 хв., 7 – 9 років – 20 – 22 хв.
Гартувальними процедурами для дітей дошкільного віку є умивання, вологі обтирання, обливання водою, душ, обливання ніг.